Neden E-ticaret Yapmalısınız?

 

Hayat şartlarını kolaylaştırabilmek amaçlı gelişen teknolojiyle birlikte buna ayak uyduran ekonominin satıcı ve alıcı yönünde sağladığı kolaylıklar gün geçtikçe farklı noktalara geliyor. Gerçek hayatta olduğu gibi sanal ortamda bulunan rekabetle birlikte ekonomi, sağlık, tarım gibi beşeri unsurların ihtiyaçlarını karşılamak ve kolay sağlayabilmek için devamlı gelişim göstermektedir. Bununla birlikte;

 

Lokal mağaza olmaktan kurtulun!

Ürünlerinizi sadece mağazanızın önünden geçen ve içeri giren müşteri adaylarınızla sınırlamamalı ve bunun için gereken ulusal  lojistik destek ile birlikte ülkenin dört bir yanına müşterilerinize hizmetleriniz sunulabilir.

Mevcut müşterilerinize sürekli alışveriş yapma imkanı sunun!

Mağazanızın  bölgesel bir mağaza olmakla birlikte tek yönlü hizmet verdiğinden müşteri kaybı da oluşturur. Sanal ortamda ürünlerinizin de satışa sunulması ile müşteri kaybınızı bu süreçte yakalıyabilir, her yere ve her zaman  müşterilerinize hizmet verebilirsiniz. 

Zaman kaybettikçe yeni mağazalar pazarda yerini alıyor!

Siz mahalleniz, ilçeniz, veya iliniz ile sınırlı kalırken hergün yeni e-ticaret siteleri açılıyor ve pazarda yerini alıyor. Karar veripte bu sürece girdiğiniz zaman arama motorlarında sonuç almak, bu işi birçok işletmeden önce yapmak veya hemen sonra yapıp, daha iyi ve doğru yapmak güzel sonuçlar sağlar. 

 E-ticaret fiziki mağazanızın da büyümesine olanak sağlayacaktır!

internetten alışveriş yapan milyonlarca kullanıcı olduğu doğrudur. Fakat bir gerçek de, hala internet üzerinden alışveriş yapmak istemeyen bir kitle olduğudur. Onlar internette ürünlerinizi inceler, fiyatlarına bakar, ürünü almaya karar verir ve imkanı var ise gelip mağazanızdan ürünü almak ister. Veya farklı bir ilde iseniz sizler ile telefonda güven hissi almak ister ve sonrasında alışverişini tamamlar. Birçok sektörde bu önemli bir hacim oluşturmaya olanak sağlar.

E-ticaret bir fiziki mağaza açmaktan daha mı pahalı sanıyorsunuz?

Bir fiziki mağaza açarken, mağaza kirası, mağaza tasarımı, vitrin düzeni, ışıklandırma, vitrinler için yeni ürün stoğu ve birçok maliyeti eminim ki tahmin edebiliyorsunuzdur. Buna verilecek maliyeti yerine depo stoğu  yaparak müşterilerinizi sanal ortamda hizmet verebilir ve ulusal satışla birlikte kar sağlayabilirsiniz.

Bu sebeplerden ötürü e- ticaretin sağladığı kolaylıklar satıcı için kar sağlarken müşteriler içinde kolaylık sağlar.