E-İhracat Çözümleri Nelerdir?

 

Mikro İhracat;

Mikro ihracat, e-ihracat çözümlerinin  içerisinde ilk başta gelmektedir. Dolayısıyla  teknolojinin gelişmesiyle mikro ihracatın, e-ihracata sunduğu avantajlar gün geçtikçe gelişim göstermektedir. Mikro ihracat; 300 kg ve 15,000 Euro limitiyle  ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurt dışına  ihraç edilen bedelli ihracatçılara verilen pazar limitidir. ETGB, elektronik ortamda ekspres taşıyıcılar tarafından düzenlenen bir beyandır ve bu beyanı düzenleyebilmek için gümrük müşavirlerine ihtiyaç yoktur. Gümrük işlemi yapmadan direk yurtdışına ürün gönderme avantajıdır. Mikro ihracatta, reklam ve pazarlama  masraflarını %80’nini  devletin karşıladığı gibi patent isteyen ülkelerin masraflarını da devlet karşılamaktadır.

 

E-İhracat Kargo;

E-İhracat Çözümleri içerisinde ikinci önemli noktalardan biri de yurtdışına satılan malları hızlı bir şekilde adreslerine teslim etmektir. E-ihracat Kargo, Yurtdışına gönderilecek mal bedeli 15,000 Euro ve ağırlığı 300 kg aşmayan gönderilerdir. Bu gönderiler gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan ETGB ile e-ihracat kargo firmaları tarafından gönderilmesini sağlayan hizmettir.

Mikro ihracat gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan yetki verilmiş e-ihracat kargo firmaları tarafından yapılmaktadır. Türkiye’de bu hizmeti veren e-ihracat kargo firmaları; DHL, FedEx, TNT, Aramex, PTT vb. Express kargo şirketleridir.

 

E-İhracat Yazılımı;

E-İhracat Çözümleri içerisinde sonuncusu ve en önemlisi e-ihracat yazılımıdır. Ürünlerinizi çevrimiçi yurtdışı pazarına, pazarlayabilmek ve satış işlemlerini çevrimiçi gerçekleştirebilmek için e-ihracat yazılımı ihtiyacın bulunmaktadır. İşine uygun olan e-ihracat paketi ile kolayca şimdi e-ihracat yapmaya başlayabilirsiniz.